Vastuvõtt käesoleval aastal

Kool võtab 2024. aastal vastu kujundaja, sisetööde elektriku ja tootmisautomataatika tasemeõppe erialadele. Õpe on õppemaksuta ja toimub teadus- ja haridusministeeriumiga sõlmitud halduslepingu alusel ja Pärnu linna toel.

Märksõnaks on töökohapõhise õppe vorm. See tähendab, et 1/3 õppeajast õpitakse kooli laborites ja 2/3 õppeajast ettevõttes. Vastavalt ettevõtte võimalusele võib praktika toimuda praktikalepingu või töölepingu alusel või kombineeritult. Kuna eelmisel aastal oli tahtjaid rohkem kui kohti, siis sama olukorra jätkumisel toimuvad ka katsed. Kogu püsi- ja operatiivne info on samal veebilehel, millele pääseb ka reklaamides oleva ruutkoodi ja telefoni abil. Dokumendid ja avaldused on oodatud veebi teel, küsimused ja mõtted kõikide kommunikatsioonikanalite kaudu.

Õpilastel on võimalus osaliselt teha kahekuulist praktikat välismaal. Sihtriikideks on Portugal ja Saksamaa. Kooli omanike nägemus on soosida igati väliskogemusi õppekava osana. Tõsi, kohti pole niipalju kui võiks olla soovijaid, kuid töötame selles suunas, et võimalused suureneksid.

Märtsis külastame vastavalt esitatud soovidele ka koole, kus tutvustame õppimisvõimalusi. Külla võib aga tulla igal ajal ja uurida midagi lähemalt.

Aasta on rikas ka tasuta lühikoolituste poolest. Lähiajal avalikustame teemad ja koolitusajad.

Aktuaalne Pärnumaal intervjuu: Indrek Alekõrs – Saksa Tehnoloogiakool

Lae alla: