Teatrikunsti tabamas

Aprilli viimasel päeval külastas Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli kujunduseriala õppijate rühm teater Endlat, et avastada teatrikunsti telgitaguseid ja saada praktilist ülevaadet lavastuste kujundamise keerukast maailmast. Teatrikunstnik Liina Unt juhtis töötuba, kus õpilased sukeldusid sügavamale lavastuskunsti saladustesse ning mõistatuslikesse väljakutsetesse, millega tegeleb igapäevaselt teatrikunstnik lavastuse kujundamisel.

Külastuse käigus avanes õppuritel võimalus sukelduda ka teatri turundusosakonna maailma, kus nad said vahetult suhelda nii kujundajate kui ka teiste turundusosakonna liikmetega. Vestluste käigus kinnitati paljusid teadmisi ja arusaamu, mis seni olid jäänud vaid klassiruumi teoreetiliseks mulliks. Lisaks tutvusid õppijad teatri lava ning selle komplekssete mehhanismide ja võimalustega, avades endale uusi perspektiive ja süvenedes teatrikunsti telgitagustesse.

Kogu külaskäik pakkus õppijatele põneva sissevaate kujundusvaldkonnamitmekülgsetesse tahkudesse ning rikastas nende arusaama teatrikunsti erinevatest aspektidest. Sellised praktilised kogemused väljaspool tavapärast õpikeskkonda aitavad kindlasti kaasa tulevaste spetsialistide arengule ning annavad neile vajaliku ettekujutuse tööelust valitud erialal.