Mängutööstus vajab kujundajaid.

Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli kujundaja eriala õppijad külastasid hiljuti Pärnus asuvat edukat mängutööstuse ettevõtet Gamecan. Külastuse eesmärgiks oli tutvuda ettevõtte töökorraldusega ning saada ülevaade graafilise disaineri igapäevaelust.

Külastuse käigus said õpilased võimaluse kohtuda Gamecani visuaalse identiteedi juhi Madis Põldsaarega, kes jagas väärtuslikke teadmisi ja kogemusi graafilise disaini valdkonnast. Vestlus oli õpetlik ja hõlmas mitmeid olulisi teemasid alates graafilise disaineri töötasust kuni tööga seotud väljakutseteni. Lisaks vestlusele tutvusid õpilased tänapäevase ettevõtte töökorraldusega. Näiteks näidati neile, kuidas Gamecanis projektide haldamine ja meeskonnatöö toimib ning milliseid tehnoloogiaid ja tööriistu igapäevatöös kasutatakse.

Külastus oli osa kooli praktikalähedasest õppekavast, mis annab õpilastele võimaluse näha ja kogeda oma eriala praktilist poolt. Muuhulgas said õpilased külastada ka oma koolikaaslast Merlet, kes on praegu Gamecanis praktikal. “Sellised külastused on meie õpilastele väga kasulikud. Nad saavad reaalse ettekujutuse sellest, mida nende tulevane töö endast kujutab, ning saavad väärtuslikke kontakte ja kogemusi, mis aitavad neil oma karjääris edasi liikuda,” ütles Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli kujundaja eriala õpetaja Andres Adamson.