Uus (õppe)aasta toob õppetöösse värskust

Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli erialade hulgas suuri muudatusi pole – küll aga on valik senisest kontsentreeritum ja õppekavad kaasaegsemad.

Endiselt leiab erialade hulgast populaarsed sisetööde elektrikuks, automaatikuks, turvasüsteemide tehnikuks ja interaktiivseks graafiliseks kujundajaks õppimisvõimalused.

Uuendusena on aastast 2022. automaatiku eriala senise ühe-aastase õppe asemel kahe-aastane. Sellise muudatuse tingis asjaolu, et õppekava vajas üle vaatamist ning üheskoos haridusekspertide ja tööandjatega leiti, et lühem aeg pärsib eriala  süvisti tundmaõppimist. Uutele õppuritele tähendab see peamiselt seda, et pikeneb praktikaperiood.

2022. aasta sügis toob muudatusi ka turvasüsteemide tehniku õppes, kui kooli õpetajaskonnaga on liitumas oma ala head ekperdid, kes oskavad õppuritele anda veelgi paremaid pädevusi. Sellise ekspertide kaasamisega täpsustatakse ka senist õppekava: vaadatakse üle õppemoodulid ning õpiväljundid.

Kui aastal 2021 tuli kool koostöös partneritega välja esmakordse ja uuendusliku HEV-õppijatele mõeldud kujundaja õppe pilootprojektiga, siis 2022. aasta sügisel võetakse taas vastu tavaõpilasi. Interaktiivsete graafiliste kujundajate juhtõpetajana jätkab ka sügisel tunnustatud fotograaf ja disainer Andres Adamson, ning sügisene õppekava keskendub senisest enam audiovisuaalsele kusntile, millele viitavaid valikaineid leiab juba üsna pea muudetavas õppekavas.

Kõikidele erialadele avatakse vastuvõtt mais 2022.

Kooli koduleht on läbi tegemas värskenduskuuri ning täielikult uuenenud õppekavad laetakse üles esimesel võimalusel.