Arhiiv

Saksamaa Nordrhein-Westfaleni Liidumaa (NRW) soovib hakata rakendama Eesti digitaliseerimisstrateegiat

Hiljuti külastas NRW kõrgetasemeline delegatsioon Talllinna, et tutvuda e-Eesti edusammudega. Delegatsiooni juhtisid liidumaa maavanem Manfred Müller, Paderborni linnapea Michael Dreier  ja majandusminister professor Andreas Pinkwart. Neid hämmastas, et 98% retseptidest, 99% pangatehingutsest ja 98 % maksudeklaratsioonidest tehakse e- teenuste abil.

NRW lokaalses ajalehes (Westfalen-Blatt Nr 243, 19.10) ilmus kirjutis meie edusammudest selles valdkonnas. Sakslastele mõjus ka asjaolu, et auto võib sisuliselt osta diivanilt tõusmata ja maksudeklaratsiooni saab täita 2-3 minutiga. Tundub, et Eesti eesistumine on andnud sakslastele tugeva tõuke selles vallas edasi liikumiseks. Igatahes on Nordrhein-Westfaleni liidumaa juhid seisukohal, et hakkavad seal e-teenuseid rakendama. Seda  Eesti abil. Veel sellel aastal oodatakse sinna delegatsiooni Tallinnast.

Siinviibimise ajal külastati ka Tehnikaülikooli Mektory keskust ning  seal asuvat Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli filiaali. Pildil minister Andreas Pinkwart kooli Apple klassis. Saksa Tehnoloogiakool on NRW s asuva sihtasutuse Bildung und Handwerk tütarorganisatsioon Eestis.