Saksa Tehnoloogiakooli praktikandid trotsivad Berliinis koroonaviirust.

Märtsi algul sõitsid kujundaja eriala praktikandid Laura ja Sireli Erasmus+ projekti raames Saksamaale neljakuulisele praktikale. Kogu Saksamaal oli sellel ajal ca sadakond haigestunut ja miski ei ennustanud varsti puhkevat tormi. Kui see aga saabus, siis oli õppuritel võimalik veel tagasi tulla. Arvestades ülihead üürikorterit ja neid ootavat töökohta GrinseKatzen, mis keskendub kujunduste loomisele, tervisetoodetele ja nende müügile, otsustasid nad jääda. Muidugi lootusega, et juuni lõpus on reisid jälle avatud. Ja nii tundubki minevat.

Sireli ja Laura pidid varsti jääma kodukontorisse ja ega tänavatelgi suurt midagi teha ei olnud. Seega oli töö põhiline ja seda sai arvuti abil kenasti korraldada.
Näiteks on valmis saadud vitamiini A etiketikujundus, kujundused toodetele Stress & Angst, Canna ja Hemp Oil. Valmis on ka käsiraamatute kujundused. Osade toodete müük juba käib ja neid näeb või saab tellida igaüks Amazonist. Maikuu uudised on aga veelgi rõõmustavamad. Saab käia juba töökontoris ja suhelda nii tööl kui väljaspool seda inimestega.
Berliin avaneb järkjärgult.

Sireli ja Laura: “Käime päris tihti tegemas looduses tootefotosid. See on nagu kaks ühes, sest saame avastada linna ja ümbruskonda ning samal ajal ka tööd teha.
Muidu läheb väga hästi. Poed ja muuseumid ja muud kohad on enamus juba avatud, nii et saab hakata veel rohkem avastama ja inspiratsiooni püüdma”
Ettevõte on praktikantidega väga rahul. Eesti avastati tänu eelmisele praktikandile Sandrale, kelle kujundatud tooted on praegugi müügil ja kes peab sidet ettevõttega endiselt.
Haigestunute arvud Berliinis on langustrendis.

Ligi neljamiljonilise rahvaarvuga Berliinis oli 5. mai seisuga eriolukorra jooksul nakatunuid kokku 6086 inimest, kellest surnuid 159. Kui taandada need arvud Eesti miljonile, siis ega erilist vahet polegi.
Sellest hoolimata kinnitavad praktikandid, et ilm on enamjaolt ilus ja soe ja suvetunne on sees.
Järgmised praktikandid lähevad neljaks kuuks juulis.