Arhiiv

Pühadetervitus

Pärnu Saksa Tehnoloogiakool läheb oma kaheksateistkümnendasse eluaastasse. Möödunud aasta 2017 on olnud koolile edukas. Kooli mõiste alla mahuvad  nii õppurid, õpetajad, ettevõtjad ja paljud partnerid. Kristalliseerumas on kooli õppesuunad nagu energeetika koos taastuvenergia ja hooneautomaatikaga, multimeedia ja ärindus ja nende kaudu läbiviidav töökohapõhine õpe. See on õppevorm, mis on üha enam aktuaalsust võitmas tänu suuremale osakaalule võrreldes teooriaga. Õpperühmad on täis ja motivatsioon hea. See suund jätkub ja süveneb ka järgmisel aastal. Sotsiaalfondi toel on õpe tasuta. Tasuta on ka paljud lühikursused, millest osavõtt on aktiivne. Kooli filiaal, üle maailma tuntud Tallinna TTÜ Mektory keskuses, Deutschland Studio, korraldab oma kursusi järjepidevalt. Järgmisel aastal avame seal Saksa Digikooli (Deutsche Digischule DDS), mille ülesandeks saab e-kursuste laialdane pakkumine.

Sellel aastal on kool osalenud neljas erasmus+ projektis. Koos saksa sihtasutusega Stiftung Bildung und Handwerk, kes on kooli omanik, Saksa-Balti kaubanduskojaga ja Saksa saatkonnaga Tallinnas on kool loonud hea koostöövõrgustiku rahvusvaheliseks igapäevaseks koostööks. Meie kooli turunduse õpilased on koos Berliini Eesti Majaga loomas ürituste sarja “Eesti 100”, et kaasata seal elavaid eestlasi.

Tahaksin tänada kõiki õpetajaid, õpilasi ja partnereid hea koostöö eest lõppeval aastal, soovida Teile head jõuluaega, aastavahetust ja uut aastat 2018!

Olgu selle kõrvale ka jõulusoov pildis, mille on kujundanud praktikandid Triin, Sigrid ja Mattias mõni päev tagasi Berliinis.

 

Indrek Alekõrs,

Kooli direktor