Arhiiv

Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli kujundaja eriala välispraktika õppurid saavad väärikad praktikakohad Berliinis.

Loe rohkem Pärnu Postimehest

Erasmus+ PRO raames 2019 jaanuarist Berliinis algaval pooleaastasel praktikal olijaid ootavad kõrgetasemelised praktikakohad. Neist kõige suurem on maailmas tuntud brändikujundaja “Dan Pearlman Group”, kelle tööd jõuavad igasse maailma ossa ja kes on töötanud selliste maailmakuulsate firmade markide identiteedi jaoks nagu Lufthansa, Germanwings, Mercedes Benz, BMW, Swisshotel, Nike. Loetelu võiks jätkata.  Nende tegevus on seotud brändide kujundamisega elavaks ja emotsionaalseks ja lähedaseks tarbijale. Ettevõtte alla koonduvad üksused, mis tegelevad eri elementidega alates arhitektuurist ja kujundamisest kuni marketingini välja.

Teiseks praktikakohaks on “Mogli”, mis on biotoodangut sama nime all reklaamiv ja brandingut tegev ettevõte. Ka tema tooted on laialt levinud Saksamaal.

Foto: http://mogli.de/

Kolmas ettevõte “Whats2too” vahendab nii ettevõtjaid kui tööpakkujaid samuti tööotsijaid. Ettevõtte roll on kujundada osapoolte reklaami ja identiteeti. Nende sõnum on “tee seda, mida armastad”. Ettevõttes on juba täna näha praktikante eri riikidest.

Berliini praktikale sõidavad kujundaja eriala õppurid Sandra Kartau, Mari Seller ja Jaan Lehismets, kelle elupaigaks saab Berliinis olev väga mugav kolmetoaline korter.

Projektijuhist kooli direktor Indrek Alekõrs käis neil päevil kohtade üle läbi rääkimas ja kinnitas, et need  on suurepärased paigad euroopaliku kultuuri tundmaõppimiseks ja selle kujundamisel osalemiseks. Kuigi praktika on täielikult kinni makstud SA Archimedes poolt, ei välistanud ettevõtted nö väljaspool plaani õpilasi erineval viisil innustada. Millised need viisid ja võimalused on, see sõltub juba kujunevast koostööst.