Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli esindus külastas rahvusvahelise projekti raames Viini

Tänavu avati Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis esmakordselt HEV-õpilastele mõeldud kujundaja õpe ning õppekava koostamisega seotud partnerid eri riikidest kohtusid sedakorda Viinis.

Erasmus+ projektiga seotud partnerite kohtumine toimus 20. – 24. septembril Austria pealinnas Viinis, kus Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli esindasid kooli direktor Indrek Alekõrs, õppe- ja arendustöö juht Hedy Tammeleht ning kujundajate juhtõpetaja Andres Adamson. Kohtumisel osalesid partnerite poolelt esindajad Kuressaare ametikoolist, Pärnumaa Puuetega Inimeste kojast, kutseharidus- ja rehabilitatsioonikeskusest (BBRZ) Austriast ning sihtasutusest Stiftung Bildung und Handwerk Saksamaalt.

Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli juht Indrek Alekõrre sõnul täitis kohtumine igati eesmärki ja tehtud ettevalmistööd on vilja kandmas. „Välispartneritega loodud projekti eesmärgiks oli luua e-õppekava erivajadustega inimestele audiovisuaalse meedia valdkonnas töökohapõhiseks õppeks. Kuna sihtrühmal on keerukas õppida erialasid, mis nõuavad vahetut kontakti, seal hulgas pikemat liikumist ja kohal viibimist auditooriumis, siis projektiga loodud e-õpe võimaldab füüsilise puudega inimese vajadusi ja võimalusi paremini arvesse võtta,“ sõnas Alekõrs.

Koolijuht kirjeldas õppekava loomisprotsessi: „Esmalt loodigi  e-õppekava ning seejärel toodeti õppetöö läbiviimseks e-moodulite täiskomplekt. Väljatöötatud moodulite baasil toimub gruppides õppetöö ja testimine.“

Neljal päeval toimunud esitluste ja rühmatööde käigus vaadeldi üle moodulite hetkeseis, arutleti sisu  ja tehniliste lahenduste üle. Partnerid tõdesid, et koostöö on olnud tulemuslik, uudseid väljakutseid pakkuv ning ühiselt tehtud moodulid ootavad piloteerimist. Järgmine kohtumine pilootprojekti jälgimiseks ja tehtu analüüsimiseks toimub tuleva aasta kevadel Berliinis.