Arhiiv

Meie käed päästavad elu – kiirabibrigaad Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis

Kutsusime endale külla Pärnu Haigla EMO kiirabibrigaadi, kuna meie koolis õpetatavate erialade õppijad peavad igapäeva tööelus olema väga hästi ettevalmistatud ootamatusteks, kus tuleb reageerida kiirelt, et päästa elusid.

Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis toimuski eile õhtul elusid päästev tund kahele õppegrupile. Osalesid ärikorralduse-turunduse spetsialisti eriala õppijad, kes spetsialiseeruvad muuhulgas klienditeeninduse korraldajateks ja peavad olema hästi ettevalmistatud võimalikeks kriisiolukordadeks teeninduses ja  automaatika eriala puhulgi on tööohutus äärmiselt oluline, kuna tööle asumisel puututakse kokku elektriliste seadmetega, seega peab iga õppija olema valmis olukorraks, kus tuleb päästa elu.

Kiirabibrigaad tutvustas tõetruult olukordi, kus tuleb julgus ja oskused appi võtta ja käituda abivajajaga õigesti. Tund loeti lõppenuks alles seejärel, kui kõik õpilased olid saanud proovida mannekeeni peal elustamisvõtet ja muuta maaslamaja meesterahva asendit. Usume siiralt, et läbitud kursuse abil suudame anda oma väikese panuse äkksurmade statistika muutmiseks.

„Sinu käed päästavad elu“, projekt sai alguse 16.10. kui toimus ülemaailmne elustamise päev. Tutvumiseks on Facebookis leht „Sinu käed päästavad elu“.