Arhiiv

Lõuna-Eestis asuva Mäe-Püssa talu mesilaste toodang hakkab kandma Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli kujunduse eriala õpilase kujundatud etiketti ja logo.

Eelmise aasta lõpus jõudsid kujunduse eriala õpilasteni mõned meepurgid ja põhjalik briif lähteülesannetega. Juhtõpetaja Aidi Mesi juhendamisel võisid tunnid alata. Töö käigus kasutati disainerile kõiki vajalikke baasteadmisi – tüpograafia, kompositsioon, värviõpetus, logo loomisega seotud teadmised. Kujunduse eesmärk oli tekitada emotsiooni ja kõnetada õiget sihtgruppi.

Kindlasti jagus töö käigus lusti, kuid oli ka keerulisemaid hetki, kuna esitatud tööd pidid õpetaja sõnul vastama agentuuriga sarnastele nõuetele. Kokku esitati kliendile tähtajaks 11 erineval loomingul ja käekirjal baseeruvat isikupärast kavandit.

Lõuna-Eestis tegutseva meetootja Maigi Lepiku sõnul oldi oma toodangule etiketi ja logo otsingutel. „Õnneliku juhuse läbi satuti kokku kooli kujunduse õpetaja Aidi Mesiga, kes korraldas praktilise õppetöö käigus konkursi. „Emotsioonid olid ainult positiivsed ja kõikidel etikettidel oli detaile, mis meile meeldisid. Palju häid ideesid. Ühte valikut teha oli üsna keeruline kuna polnud ühtegi sellist etiketti, mida kasutada poleks võimalik. Võidutöö puhul sai määravaks just see liigi- ja lillerikka aasa kujutamine ning eriti sõbraliku olemisega mesilane selle kohal ringi lendamas täpselt nii meil siin ongi. Mesinikule endale jäi see etikett kõige enne meelde ja nii otsustasimegi antud etiketi kasuks.
Uue etiketiga Mäe-Püssa talu mesi jõuab poelettidele üle Eesti, ka Pärnus ja Pärnumaal juba õige pea.“

Fotol konkursi võidutööde autorid, paremal Liis Talv, kelle kujundatud logo ja etiketti hakkab Mäe-Püssa talu oma toodangul kasutama, vasakul Anastasya Hanschmidt, kelle töö sai samuti esimese kolme seas esile toodud.

Kujundus 1: Anastasya Hanschmidt
Kujundus 2: Liis Talv