Arhiiv

Kujunduseriala õpilased siirdusid pooleks aastaks Berliini

Kolm Pärnu Saksa tehnoloogiakooli graafilise disaini  õpilast siirdusid jaanuarikuu külmal talvepäeval Berliini praktikale. Tagasi tullakse jaanipäevaks. Tegemist on kooli kirjutatud Erasmus+ projektiga “Multimeedia kujundaja õpilaste töökohapõhise õppe praktika Berliini ettevõtetes”

Projektijuhi ja kooli direktori Indrek Alekõrre sõnutsi on see on Eesti kutsehariduses esmakordne, et nii pikk praktika ette võetakse. Aga lühiajaine praktika on suhteliselt väheefektiivne. Sama meelt on ka sakslased.

Meedia: https://parnu.postimees.ee/6507574/kujunduseriala-opilased-suundusid-pooleks-aastaks-berliini

Esimesed kirjad ja muljed on juba siia saadetud. Praktikat tehakse ettevõtetes, kus vaja kujundada reklaami ja teha visuaalset brändiarendust. Firmad Mogli ja Whats2doo on noorte ettevõtted, kus ennast kenasti teostada saab. Esialgu on raske teises kultuuris, kuid julgus ja mugavuse võitmine on enesearenguks väga oluline. Euroopa suurlinn on koht, kus saab ennast ka kunstialaselt arendada, see linn pakub kõike, mis maailmas olemas. Praktikantide sõnul on alguses kõhe ka. Mõelge ise, sattuda Pärnu bussiliiklusest Berliini allmaametroosse ja linnarongidesse, näha tohutu erinevaid inimesi ja kohti! Vaat see on kogemus ja elamus üheaegselt. Elukohaks on ülimugav ja ruumikas korter vaikses linnaosas.

Praktikandid on lubanud endast aeg-ajalt märku anda. Praktika keskel on plaanis teha ka koolipoolne monitooring sellest, kuidas asjad kulgevad.

‼️ 🔎Tutvu kujundaja eriala õppekavaga https://saksatk.ee/et/koolitus/post/multimeedia-kujundaja/