Arhiiv

Berliini praktika on parim praktika

Käesoleval kevadel veedavad 6 marketingi eriala õpilast oma praktika Berliini ettevõtetes ja organisatsioonides. Ülesandeks on Berliinis õppida sealsete ettevõtete turunduskultuuri.  Esimese kahekuulise vahetuse olid Ann, Geter ja Siiri meediaettevõtetes ning Hamburgi ja Berliini messidel, kus osaleti koos Pärnu Linnavalitsusega. Suurt koostööd tehti ka Beriini Eesti Majaga, tutvustamaks Eestit kohalikele sakslastele.

Teise vahetuse õpilased Klarika ja Andro töötavad välja Schmöckwitzi konverentsihotelli turunduspaketti peredega hotellkülalistele, täpsemalt nende laste vaba aja sisustamiseks perede hotellis viibimise ajaks. Evelin on aga väikeses ja meeldivas firmas nimega “Mediaagentur-in Berlin”. Samas oli varem ka Siiri.

Sisuka töö kohta kirjutab Geter: “Parim kogemus oli näha, kuidas töö on vilja kandnud, ehk kui olime planeerinud üritust, sellele kaasa aidanud jõu ja nõuga ning seejärel näinud, kuidas üritus õnnestub…”  Sidemete tugevusest annab tunnistust asjaolu, et Ann ja Geter saavad praktikat jätkata veel terve aasta, kuigi juba Eestist.

Fotol on ülesvõte vabast ajast tehnokultuuri keskuses Berliinis, kus 24/7 alati midagi toimub. See ongi Euroopa suurlinn oma tohutute võimalustega, kuhu tillukese Pärnu õppurid on nüüd “sisse sulanud”.